Informace, články a zodpovězené dotazy o BOZP a PO

Poradna BOZP a PO

Stránka Poradna se Vám snaží a bude snažit přinášet informace o bezpečnosti práce, které Vás zajímají. Budeme zde odpovídat na zaslané dotazy, zveřejňovat články a novinky a snažit se Vám předat, alespoň částečně, naše zkušenosti. Jsme si vědomi toho, že ne každý, kdo chce bezpečnost práce ve své firmě řešit, je ochoten či schopen přizvat si ke spolupráci specialistu, ale ani takové firmy nechceme hodit přes palubu. Snad zde Vaši odpověď najdete.

Články o BOZP a PO

Blog přináší články, které jsme pro Vás napsali my, případně získali svolení k jejich zveřejnění. Témata jsou a budou různá, především se ovšem jedná o novinky a tipy z naší praxe.

Vytvořil: Roman A. Masaryk

Kontrolujte si oprávnění svého dodavatele revizí

V současnosti je platných několik předpisů, které ošetřují oblast revizí elektrických spotřebičů. Nejznámějším je norma ČSN 33.1610, která uvádí zejména postupy, lhůty a ve své informativní části také požadovanou kvalifikaci pracovníka. Ovšem pozor! V souladu se zákonem 251/2005 Sb. o inspekci práce musí být pracovník vybaven osvědčením a firma navíc oprávněním státního odborného dozoru k této činnosti.

Čti více ...

Vytvořil: Roman A. Masaryk

Rozbočky s fází napravo

Starý typ rozboček má nesprávně zapojenu levou zásuvku (při pohledu na rozbočku zapojenou do zásuvky na zdi) - má fázový vodič (ten pod napětím) na pravé straně od kolíku. Ačkoliv se názor revizních techniků na tuto problematiku liší (což je smutné), přístup je stále jediný možný - toto zapojení plně nevyhovuje českým předpisům.

Čti více ...

Poradna BOZP a PO

V poradně můžete najít odpovědi na některé dotazy, které jste nám do této chvíle zaslali. Také můžete položit svůj vlastní dotaz. Odpovídáme podle našich možností a uvážení, takže odpověď se může objevit na tomto webu, ale také nemusí. Poradna nemá za úkol konzultovat konkrétní záležitost, ale přinášet odpovědi na obecnější dotazy, které pomohou i ostatním. Máte-li specifický problém, můžete nás kontaktovat a my Vám pomůžeme v rámci poskytovaných služeb.

Nový dotaz na poradnu

Zde můžete položit dotaz do poradny. Pokud se rozhodneme v souladu s pravidly Poradny dotaz zodpovědět, najdete odpověď zveřejněnu na těchto stránkách. Vyplníte-li e-mail, rádi Vám zašleme odpověď také e-mailem. Vyplníte-li telefon, můžeme se s Vámi spojit v případě dalších dotazů.